مقدمات راه اندازی کسب وکار اینترنتی

مقالات آموزشی مقالات کسب وکار اینترنتی

مقدمات راه اندازی کسب وکار اینترنتی

این روزها در همه جا میشنویم که بسیاری از افراد با ایجاد کسب و کار های اینترنتی به ثروت های بسیاری رسیده اند. به هیچ عنوان فکر نکنید که می خواهم شما را متقاعد کنم که یک شبه با کسب و کار اینترنتی ثروتمند شوید ولی فراموش نکنید که انسانهای بسیاری بوده اند که با کمترین سرمایه و فقط با علاقه و دانش خود تواسنته اند در ایران به موفقیت های بزرگی برسند.

ما در آکادمی ایران برند ، شما رو با حقایق کسب وکارهای اینترنتی آشنا میکنیم و درنهایت تصمیم با شما خواهد بود که آیا بخواهید وارد این حیطه بشوید یانه؟

این روزها ، ایران توانسته است جایگاه ویژه ای در زمینه راه اندازی کسب کارهای اینترنتی در جهان کسب کند اگر چه هنوز سن و سال اینترنت و کسب و کار اینترنتی در ایران بسیار جوان است ولی تجارت های بسیاری را می بینیم که در سالهای بسیار کمی با کمک اینترنت و داشتن وب سایت به خواسته و آرزوهای خود رسیده اند.

البته این زاویه را هم باید درنظر گرفت که افراد بسیاری هم بوده اند که در سالهای اخیر در زمینه کسب وکارهای اینترنتی شکست خورده اند .

اما آنچه ما در این مقاله قصد داریم پیرامون آن صحبت کنیم همه آن چیزی است که پیش از شروع یک کسب و کار باید بدانیم تا بتوانیم درصد موفقیت خود را در دنیای تجارت الکترونیک بیشتر کنیم:

۱- علاقه شما چیست؟ چه ایده ای دارید؟

پیش از انتخاب یک کسب و کار باید بدانید چه نوع کسب‌وکاری با روحیات و شرایط شما سازگاری بیشتری دارد. برای مثال اگر به کارهای تولیدی علاقه دارید می‌توانید سراغ کسب و کارهای روستایی بروید، یا اگر خانمی هستید که کار در محیط خانه را ترجیح می‌دهید می‌توانید کسب و کارهای خانگی یا خانوادگی را امتحان کنید. همچنین ممکن است دانشجویی به‌روز و آشنا با شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت باشید و از کار در محیط اینترنت لذت ببرید که در این صورت پیشنهاد ما برای شما کسب و کارهای اینترنتی و حتی ارائه خدمات در حوزه کسب وکارها است. آنچه این وسط مهم هست این هست که باید ببینید علاقه شما چیست و خودتان را در ۲ سال اینده تصور کنید که ایا با همان شور و اشتیاق امروزتان سرکار حاضر میشوید یانه؟

سختی های زیادی خواهید دید ولی موفقیت از آن کسانی است که در مقابل سختی ها ایستاده اند

سختی های کسب وکار اینترنتی

۲- تا میتوانید اطلاعات جمع آوری کنید…

اکنون که ایده و کسب وکار خود را مشخص کردید وقت آن رسیده که تحقیق و بررسی های خود را شروع کنید. در این مرحله جمع‌آوری اطلاعات، مطالعه، صحبت با متخصصان و افراد صاحب‌نظر در آن کسب و کار مهم‌ترین نقش را ایفا می‌کند. درواقع شما در این مرحله باید فهرستی از کسب‌وکارهایی که فکر می‌کنید به آن‌ها علاقه دارید و می‌توانید در آن موفق شوید را ایجاد کنید و سپس به جمع‌آوری اطلاعات پیرامون آن بپردازید تا به بهترین انتخاب برسید. بهتر است در انتخاب کسب و کار به تقاضا و نیاز جامعه دقت داشته باشید.

این مقاله رو هم از دست ندید:

۳- کارآموزی کنید و یادبگیرید…

از قدیم گقته اند که تا شاگردی نکنید اوستا نمیشوید … در دنیای تجرات الکترونیک هم به همین شکل هست پیشنهاد ما آن است که اولویت شما در انتخاب و شروع یک کسب و کار روی مهارت‌ها و تجربه‌های گذشته خودتان باشد اما در صورتی مهارت خاصی نداشتید یا علاقه‌ای به کار در آن حوزه نداشتید و خواستید در حوزه‌ای جدید فعالیت کنید بهتر است ابتدا مهارت لازم در آن کار را به دست آورید. فراموش نکنید که این مورد ، کلیدطلایی این مقاله است و تا علم کاری را ندانید نمیتوانید در آن موفق شوید…

از اشتباه کردن نترسید ولی از آنها درس بگیرید…

اگر یک کسب وکار نوپا هستید و میترسید که نتوانید در کار خود موفق شوید حتما موارد زیر رو که دلایل شکست استارتاپ ها در ایران هست رو جدی بگیرید و درنهایت توکل بخدا داشته باشید و از اشتباهاتتان درس بگیرید:

  • برنامه‌ریزی نادرست و نامناسب

  • در نظر نگرفتن رقابت

  • بازاریابی ضعیف

  • نداشتن انعطاف‌پذیری لازم

  • نادیده گرفتن قدم بعدی

  • سعی در انجام دادن تمام امور به‌طور کامل و بی‌عیب و نقص

  • عدم کنترل در رشد کسب وکار

ما به این باور ، شک نداشتیم و نخواهیم داشت که پشتکار و صبر ، بزرگترین عامل موفقیت در کسب وکار خواهد بود.

راه اندازی کسب وکار اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *